Akce

Meet-up: Python advanced, Kubernetes monitoring

Meet-up Vývojářem kdekoliv by Tieto & DataScript.
Potkej se s Liborem Jonátem a Tomášem Kukrálem, kteří tě provedou skrze Python a Kubernetes monitoring věcně a prakticky.

23. května od 18:00 

Braunův dům, Karlovo náměstí 671/24, Praha 1

Akce je zdarma, občerstvení zajištěno a proto prosíme o registraci, ať se dostane na každého 👉 http://bit.ly/Meetup5Praha

 

 

🐍Python Advanced – zpracování dat, generátory, vlákna…

Pojďme si společně napsat přehrávač ASCII art videa z webového zdroje, za použití pokročilých vlastností Python 3. Během této ukázky si ukážeme více možností, jak efektivně stahovat data z webového serveru a zpracování pseudo-streamovaných dat. Zároveň nebude chybět důraz na postupy jak navrhovat aplikaci a tzv. The Zen of Python. Zaměříme se na aspekty jako:

* Zpracování dat
* Generátory
* Vlákna (GIL a jakou roli hraje ve vláknech)
* Asynchronní (konkurentní) programování

Prezentující: Libor Jonát
Libor pracuje třetím rokem ve společnosti Quantlane, kde se stará o vývoj, nasazení a provoz aplikací pro obchodování na akciových burzách. Jeho primární doménou je Python, ve kterém provozuje většinu software ve firmě Quantlane.

🔵Kubernetes a monitoring

Podíváme se nejnovější trendy v provozu aplikací a ukážeme si jak je možné s Kubernetes, a kontejnery obecně, zjednodušit nazasazení a LCM služeb.
Nicméně, co se nemonitoruje, to nefunguje, takže do Kubernetes clusteru nasadíme Prometheus, který bude monitorovat všechny naše aplikace a také cluster samotný.
Napojení aplikace do Prometheus monitoringu si ukážeme na příkladu Python webové aplikace.

Prezentující: Tomáš Kukrál
Tomáš pracuje pro společnost Volterra a má na starost integraci Kubernetes do edge cloud platformy a vývoj Kubernetes komponent. V minulosti pracoval pro Mirantis a ČVUT FIT. Ve volném čase se věnuje parašutismu a fotografování.

Chceš se
stát součástí Tieto?

Není nic jednoduššího. Řekni nám něco o sobě, připoj k tomu svůj životopis a my se Ti ozveme.

Navrhni si vlastní pozici