O Tieto

Kdo jsme?

Mladá, dynamická, rychle rostoucí. To o sobě dneska tvrdí každá druhá firma.

Jestli je i Tieto takové, si netroufneme říct. Pracují u nás totiž jak mladí lidé po škole, tak odborníci s desítkami let praxe. Na změny reagujeme rychle, ale máme také stabilní projekty, které pro svou komplexnost posouváme dopředu menšími a promyšlenými změnami. A jestli rosteme rychle? Těžko říct. Je více než 2 200 zaměstnanců za dvanáct let hodně, nebo málo?

Co si ale troufneme říct, je, že jsme firma, která se opravdu stará o lidi, kteří pro ni pracují. Jsme si dobře vědomi toho, že práce není všechno. Snažíme se tak vytvořit takové podmínky, které našim kolegům umožní pracovat na projektech, jež je budou opravdu bavit a zároveň budou mít možnost se naplno věnovat svému osobnímu životu.

Ať už Ti řekneme cokoli, přesvědčit se musíš stejně sám. Nebo sama. Ozvi se nám, zeptej se na cokoli, co tě zajímá, navrhni si u nás svou pozici anebo za námi přijď a nezávazně se podívej, jak u nás práce opravdu vypadá. Video je fajn, ale osobní prožitek je osobní prožitek.

A pokud Tě zajímá, jak se u nás žije, kdo u nás pracuje, na čem děláme a jak se bavíme, tak Czech Journal je správná volba!

Více na tieto.cz
Mezinárodní prostředí

Chceš pracovat v zahraničí? V Tieto můžeš!

Možnost práce z domu

Vyhovuje Ti práce z domu? Nemáme s tím problém.

Možnost změn pozice i projektu

Chápeme, že někdy může práce přestat bavit. V Tieto ale máme tolik různých pozicí, že Ti určitě najdeme novou výzvu.

Školení a certifikace

Chceš se naučit něco nového? Získat mezinárodně uznávané certifikáty? U nás Tě maximálně podpoříme.

Zaujali jsme Tě?

Chceš pracovat v Tieto a rád by sis navrhl svou vlastní pozici? Ozvi se nám skrz formulář, vyber si technologie se kterými chceš pracovat a my se Ti ozveme.

Navrhni si vlastní pozici
1-3
Gábina Všolková

Communication specialist

Co tě přivedlo do Tieto?
Řadu let jsem pracovala v médiích. Nejprve v redakci místních novin, později v regionální redakci Českého rozhlasu. Chtěla jsem vyzkoušet něco nového a kamarád mi doporučil Tieto. Zkusila jsem výběrové řízení na pozici komunikačního specialisty – a uspěla jsem. Ve společnosti Tieto pracuji od února 2007.

Jaký byl tvůj první dojem ze společnosti?
Když jsem nastoupila, ve firmě už pracovalo více než 600 lidí. Z vilky u krajského úřadu se přestěhovala do Vědecko-technologického parku Ostrava. Ve velmi krátkém čase jsem si musela zvyknout na zcela jiný styl práce, naučit se práci s novými nástroji, pravidly a procesy. Velmi příjemně mě překvapila severská firemní kultura. Například slušnost a důvěra v Tieto nebyly a nejsou jenom slova.

V čem byla práce v Tieto Czech jiná, než je dnes?
Pro mě osobně byla jiná v tom, že jsem pracovala pro Českou republiku. Potkávala jsem spoustu zajímavých lidí, představovala je ostatním a sama poznávala Tieto. Všechno pro mě bylo nové. Dnes vidím Ostravu jako součást většího celku. Prošli jsme několika organizačními změnami a stále se musíme přizpůsobovat světu venku. Technologie se mění a vyvíjejí, zákazníci žádají vysokou kvalitu služeb a produktů při nízkých nákladech. Firma, která se soustředí jen na IT, nemá šanci uspět. Musíme nabídnout více – znalost obchodních procesů, poradenství.

2-3
Tomáš Papaj

Manager, TIPS

Jaká byla tvoje první pracovní pozice? A na jakém projektu jsi pracoval jako první?
V Tieto jsem začínal jako vývojář řešení pro oblast lesního průmyslu a prvním projektem, na kterém jsem pracoval, byl podnikový informační systém WPS pro pily. Používá se dodnes. V podstatě celý můj profesní život se týká Forest & Paper Industry.

Hned v začátcích ses zúčastnil zahraniční stáže. Jak probíhala?
Byla to stáž v Tampere v létě roku 2004. Takové úvodní zaškolení do mého prvního projektu ve Forest Industry, které probíhalo stylem učení za pochodu. To znamená, že si sbalíš věci, přijedeš na místo, kde nikoho neznáš, dostaneš konkrétní úkol, který musíš za dva týdny doručit zákazníkovi, a pak další a další. Nejlepší škola vůbec. Mimo to mě zaujalo, že i uklízečka ve Finsku převálcuje svou angličtinou absolventa vysoké školy v Ostravě. Finský vzdělávací systém má můj respekt.

Jak se podle tebe za posledních deset let změnilo Tieto?
Je nás přeci jenom trochu více, bezmála o dva tisíce lidí více než před deseti lety. Společnost si prošla a stále prochází určitým vývojem. Já osobně vnímám velmi pozitivně období posledních dvou let, kdy je vidět i obrovský posun možností se více a jednodušeji podílet na průběhu věcí příštích. Pevně doufám, že tuto příležitost nepromarníme.

3-3
Lukáš Derján

Project manager

Co vlastně, Lukáši, v Tieto děláš?
Z pozice projektového manažera pro Customer Experience vedu projekty a podporuji týmy tak, abychom byli schopni zákazníkům doručit řešení vysoké kvality.

Co tě na práci v Tieto nejvíce baví?
Baví mě pracovat s lidmi, od kterých se mohu učit. V rámci Tieto je vždy možnost potkat zajímavou osobu. Baví mě hledat a vytvářet příležitosti pro rozšiřování stávajícího byznysu a získávat tak zajímavou práci lidem kolem sebe.

Čím jsi v Tieto začínal? Na jaké pozici a kdy to bylo?
Začínal jsem v Tieto roku 2012 jako stážista v roli Business Intelligence specialisty. V té době jsem dodělával poslední rok bakalářského studia.

Jaké pozice jsi pak ještě vystřídal, než ses dostal k té aktuální?
Bylo toho docela dost. Když to ale shrnu, před řízením projektů jsem vždy pracoval s daty. Od datové integrace po statistickou analýzu.

2-550-367
Napište svůj vlastní příběh

V Tieto hledáme talentované odborníky, kteří porostou společně s námi.

Dej nám o sobě vědět a napiš svůj vlastní příběh

Připojit se do týmu

Chceš se
stát součástí Tieto?

Není nic jednoduššího. Řekni nám něco o sobě, připoj k tomu svůj životopis a my se Ti ozveme.

Navrhni si vlastní pozici